warsztaty rzeźbienia w drewnie

DLA KOGO?

Dla tych, którzy mają ochotę pouczyć się rzeźbiarstwa.

Dla marzących o twórczym wyciszeniu blisko natury.

Dla chcących mieć wartościową rzecz zrobioną własnoręcznie.

Dla młodszych i starszych, dla indywidualistów, dla rodzin.

W czasie warsztatów chcę zaproponować twórczą aktywność blisko natury. Sztuki snycerskiej będą mogły nauczyć się zarówno osoby chcące pierwszy raz spróbować rzeźbienia, jak i ci, którzy z dłutami i drewnem mieli już do czynienia. Gwarantuję dobre samopoczucie wszystkim szukający wyciszenia i oddechu przy naturalnej dla człowieka aktywności w otoczeniu przyrody, a także wielu emocji w pasji twórczej. Atutem warsztatów są niewielkie, sześcioosobowe grupy.

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?

Opracowywać indywidualne projekty na papierze.

Ćwiczyć posługiwanie się narzędziami.

Rzeźbić małą formą drewnianą!

Przygotowywać formą drzeworytniczą wraz z odbitką.

Rozmawiać o sztuce przy ognisku.

Słuchać opowieści o lesie na wędrówkach.

Jeździć konno.

W trakcie warsztatów każdy z uczestników będzie mógł wykonać, według własnego projektu, małą formę rzeźbiarską i zabrać ją dla siebie lub na prezent. Będzie również możliwość wykonania drzeworytu i zrobienia odbitek. Przy pracach rzeźbiarskich uczestnicy będą mieli pełne wsparcie ze strony doświadczonego rzeźbiarza, również w zakresie przygotowania projektów oraz podczas ćwiczeń z operowania narzędziami. Dodatkowo na sobotni wieczór zaplanowane jest ognisko, podczas którego wspólnie porozmawiamy o sztuce, a w dzień wycieczki połączone z opowieściami o lesie. Będzie również możliwość wykupienia jazdy konnej także dla osób nigdy wcześniej nie jeżdżących. Głównym celem jest to, by połączyć aktywność twórczą, rzeźbiarską, z bliskością przyrody, dającą możliwość wyciszenia, odpoczynku, a także sprzyjającą twórczej koncentracji.

GDZIE?

Leśniczówka.

Okolice Borów Tucholskich, między Kaszubskim a Wdzydzkim Parkiem Krajobrazowym.

Województwo pomorskie.

Jest to magiczne miejsce położone w środku lasu, blisko jeziora, oddalone od jakichkolwiek miejscowości. Miejsce zakwaterowania to autentyczna leśniczówka.

Dla osób niezmotoryzowanych istnieje możliwość odbioru ze stacji PKP Lipusz.

KIEDY?

Warsztaty odbywają się w soboty i niedziele z możliwością zakwaterowania od piątku wieczorem, w dniach:

18-19 kwietnia 2020

16-17 maja 2020

30-31 maja 2020

Cena

690zł od osoby.

W cenę wliczone są dwa noclegi, wyżywienie, udział w zajęciach, wycieczkach po lesie oraz ognisko, wypożyczenie narzędzi, materiały.

Informacje i zapisy

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 607804546

Prowadzący

Maciej Sperski

Absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Komunikacji Multimedialnej, a wcześniej Liceum plastycznego w Gdyni Orłowie. Magister sztuki, dyplomowany snycerz, czynny pedagog. Autor samouczków rzeźbiarskich wydawanych we współpracy z firmą dluta.pl.